Σπορ

ΑΕΚ – Μπάγερν σε live streaming για το Youth League

Μετά τις ήττες από τον Άγιαξ στο Άμστερνταμ και από την Μπενφίκα στην Αθήνα, οι Νέοι της ΑΕΚ υποδέχονται την Μπάγερν Μονάχου, με σκοπό να  διεκδικήσουν ένα καλό αποτέλεσμα και να δώσουν συνέχεια στη βελτιωμένη εικόνα που έδειξαν στον δεύτερο αγώνα τους στο Youth League.

Το ματς της Ένωσης με τους… μικρούς Βαυαρούς θα αρχίσει στις 15:00 αφού, ως γνωστόν, όλοι οι αγώνες του Youth League αρχίζουν πέντε ώρες πριν τους αντίστοιχους αγώνες των πρώτων ομάδων, το ίδιο βράδυ για το Champions League.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με την Μπάγερν Μονάχου να κάνει το 0-1 στο 42′. Ο Τσίρκζεε σκόραρε με απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον άξονα, λίγο έξω απ’ τη μεγάλη περιοχή. Η ΑΕΚ πάντως είχε πολύ καλή εικόνα στη μεγαλύτερη διάρκεια του 45λεπτου, έχοντας τις παρακάτω… συμπαθητικές στιγμές.